Nie ulega wątpliwości, że większości z nas zależy na atrakcyjnym wyglądzie fizycznym.  Z tego też względu każdego dnia używamy różnego rodzaju produktów kosmetycznych, które okazują się przydatne w walce z wieloma problemami skórnymi. Jednym z kosmetyków wartych naszej szczególnej uwagi jest bez wątpienia sól z Morza Martwego. Jakie jej właściwości warto znać?

Jakie cenne składniki znajdziemy w soli z Morza Martwego?

Nie sposób nie zauważyć, że sól z Morza Martwego jest jednym z najchętniej stosowanych kosmetyków (https://hagi.com.pl/pl/sklep/kapiel/sol-do-kapieli-z-morza-martwego/). Zakupimy ją przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi kosmetykami, zarówno w tych stacjonarnych jak i internetowych. Nie sposób nie zauważyć, że czasami taką sól możemy zdobyć również w drogerii. W soli z Morza Martwego możemy znaleźć przede wszystkim cenne minerały. Mowa tu przede wszystkim o magnezie, potasie oraz o cynku i krzemie. Wreszcie, w soli z Morza Martwego znajdziemy także niezmiernie istotne dla zdrowia naszej skóry fluor, mangan oraz siarkę. W kosmetyku tym nie brakuje również kobaltu oraz strontu. Wszystkie wyżej wymienione składniki sprawiają, że sól z Morza Martwego stanowi kosmetyk uniwersalny, idealny dla każdego, kto świadomie dba o swoją skórę.

Jak działa na skórę sól z Morza Martwego?

Jak już wspomniano powyżej, w soli z Morza Martwego znajdziemy całe mnóstwo dobroczynnych minerałów, dzięki którym działa ona niezwykle skutecznie. Jej stosowanie jest także bezpieczne. Dzięki soli możemy liczyć na zmiękczenie oraz nawilżenie naszej cery. Sól ta sprawia, że nasza skóra staje się również rozświetlona i przyjemna w dotyku. Wreszcie, sól sprawi, że skóra zdecydowanie szybciej będzie się regenerowała. Wszelkie podrażnienia zostaną więc zredukowane, a skóra nie będzie przesuszona i zaczerwieniona. Dzięki soli z Morza Martwego możemy liczyć także na zmniejszenie potliwości skóry. Co więcej, kosmetyk ten może sprawić, że złagodzone zostaną uporczywe bóle mięśni oraz stawów, które dotykają bardzo wiele osób, bez względu na wiek. Soli z Morza Martwego przypisać można również właściwości uspokajające. Dzięki temu regularne zażywanie kąpieli z dodatkiem tego specyfiku może okazać się pomocne w walce z zaburzeniami nastroju takimi jak depresja czy nerwica. Oczywiście do kąpieli powinniśmy użyć odpowiedniej dawki soli, bo w przeciwnym razie mowy o satysfakcjonujących efektach być niestety nie może. Zawsze warto byłoby przestrzegać zaleceń producenta zawartych na opakowaniu zakupionej przez nas soli z Morza Martwego. Oczywiście przy pomocy soli można wykonać także peeling skóry.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com
Tags: